Pokud patříte mezi lidi, kteří rádi nakupují, nemusíte se bát a můžete odteď klidně hrdě prohlašovat, že nákupy pomáhají! Dobročinným nákupem můžete udělat radost jako sobě, tak ostatním. Pokud patříte mezi druhou skupinu lidí, tedy ty, kteří nemohou nakupování vystát, je tu i pro Vás dobrá zpráva. Nemusíte se nikam hnát, pro dobrou věc postačí pár kliknutí na počítači. Co všechno tím můžete získat? Komu pomáháte?
Klasické příspěvky
Pokud si najdete stránky jakékoli (ověřené!) dobročinné organizace se specializací na pomoc např. v Africe, najdete také okamžitě seznam produktů či potřeb, na které můžete přispět nebo je zakoupit. Částky se pohybují v rozmezí od 150 korun do výše několika tisíc, ale záleží pouze na Vás, kolik se rozhodnete darovat! Nikdo není k ničemu nucen a je na Vás vybrat si projekt a produkt blízký Vašemu srdci. Některé koupě se navíc dají ještě dál kreativně využít. A to nás dostává k dalšímu bodu:
Dvojitý dárek
Přemýšlíte-li nad symbolickým srandovním dárkem pro svého blízkého, který na otázku: co bys chtěl/a k narozeninám, Vánocům, svátku…?, odpověděl: nic, je tady také možnost. Kupte mu/jí třeba 20 kuřat! Nemusíte se přitom bát, že by Vám je dovezli do domu. Tato kuřata budou darována africké rodině, která díky nim bude mít zdroj příjmů a lepší možnost obživy. Vám se do ruky dostane certifikát přispěvatele s obrázkem a popisem pomoci. Samozřejmě se nejedná jen o kuřata. Například pokud Vaše děti touží po kůzlátku, ovečce či oslíkovi (i s povozem), není problém! Jen jim musíte vysvětlit, že se jim o takové zvířátko sice postará trochu jiná rodina, ale že si nad postel mohou vystavit jeho obrázek s vědomím, že mají zvířátko a navíc pomohly.
(Ne)Obyčejný nákup
Pokud se Vám ale nechce kupovat nic jako slepice či kozy, je možnost nakupovat normálně přes stránky, které zajistí, že asi dvě procenta z Vašeho nákupu půjdou na dobrou věc. Tento systém je používán například při příspěvcích na zvířecí útulky. Existuje projekt Dobrá věc – v případě zájmu si o něm určitě zjistěte více informací a pomozte dvěma procenty ze svého nákupu.
Pokud ale opravdu sháníte domácího mazlíčka (ne do Afriky ale na doma), zajeďte se podívat přímo do nějakého z útulků, kde budete moci pomoct konkrétnímu zvířátku rovnou!