Není pochyb o tom, co je hlavním úkolem nejrůznějších dveří a vrat: umožnit vstup pozvaným m osobám a zároveň zabránit vniknutí těch neoprávněných a předejít tak krádeži. Jsou velmi dobrým vyjádřením hesla, že prevence je nejlepší. Je totiž přeci jen lepší krádeži předejít, než ji pak řešit, zvlášť když vůbec není jistota, že pachatele chytíme.
Je samozřejmé., že čím cennější věci máme uvnitř, tím lepší zabezpečení potřebujeme. Platí to i v případě, že máme věci sice menší hodnoty, ale máme jich tam spoustu, jako například v nejrůznějších velkoskladech, kde najdeme velké objemy zboží.
Pro velké budovy se v současné době používají průmyslová vrata. Proti těm běžným mají řadu výhod, které je činí skutečnou špičkou ve svém oboru.
Předně jsou silnější než obvykle, a jsou vyrobeny z odolného materiálu. Tím se ztěžuje případným zlodějům proniknutí dovnitř, a zároveň se i zvyšuje odolnost vůči vnějším vlivům, jako je déšť, vítr či teploty. Předchází se tak i korozi a rzi, které jsou zhoubou klasických vrat. Mohou tedy sloužit dlouhá léta.
Dále tu máme fakt, že jsou kompletně elektrická. To znamená, že zde nenajdeme žádný zámek či klíčovou dírku, které by bylo možné využít k neoprávněnému vniknutí do budovy. Dráty jsou navíc vedeny vnitřkem zdí, takže není možné, aby je zloděj přerušil a násilím si tak otevřel.
Opomenout bychom neměli ani fakt, že se neotvírají do stran, nýbrž směrem nahoru. To znamená, že jsou z jednoho celistvého kusu, nikoliv z dvou. To opět představuje pro zloděje větší překážku, kterou musí při vstupu do budovy překonat.
Můžeme se ptát, proč nejsou umístěny všude. Odpověď je poměrně jednoduchá: cena. Jejich pořízení je zkrátka příliš drahé, než aby si je mohla většina soukromých subjektů dovolit. Avšak pro velké firmy představují rozhodně jedno z nejlepších řešení zabezpečení, které je dnes na trhu dostupné.